تولید محتوا اصفهان

داستان‌های بی‌ربط

چراغ روز

ارسال شده توسط علی لطفی

در کشور سوئد بیش از ۱۰ سال است استفاده از چراغ‌های مخصوص روز (DayLight)  برای حرکت خودروها الزامی است. کشورهای شمال اروپا به دلیل جو مه‌آلود و بارانی برای بهتر دیده شدن و کاهش تصادفاتی که به‌دلیل عمق دید رخ می‌دهد این قابلیت را به خودروهای خود افزودند. التبه در کشور ما به یک ویژگی لوکس برای ماشین‌های مدل بالا تبدیل شده‌ است. بگذریم که هنوز در گرگ و میش تنگ غروب، بسیاری با چراغ‌های خاموش حرکت می‌کنند، فقط به این دلیل که جناب راننده همچنان دید خوبی نسبت به بیرون دارد.

نمی‌دانم اولین کسی که چراغ را به خودرو وصل کرد چه کسی بود و در کجا، اما قطعا هدفی به غیر رانندگی در شب نداشته، چرا که در آن زمان عدم دید کافی راننده را برای جلوگیری از یک پیشامد کافی به نظر می‌رسید کما این که بسیاری هنوز هم با همین تفکر رانندگی و زندگی می‌کنند. به نظرم رانندگی به لحاظ تصمیماتی که در لحظه از ناخودآگاه گرفته می‌شود یکی از بهترنی معیارهای برای نقب زدن به عمق شخصیت افراد است.

نتایج داشتن چراغ روشن در روز در کاهش تصادفات خصوصا با عابران پیاده اینقدر تاثیرگذار هست که قابلیت چراخ روز (DayLight) به یکی از الزامات در ساخت و بکاربستن آن تبدیل شود. زندگی و کسب و کار هم می‌تواند از این قاعده ساده درس فراوانی بگیرد. کافیست تصور روشن و واضحی از اولویت‌ها، علایق، سمت‌سو و نگرش خود برای دیگران بسازید و همیشه چراغ آن را روشن نگه دارید. تصادفات منجر به تعارض به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

 

نوشته شده توسط علی لطفی

https://alilotfi.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات تخصصی کسب و کار را در مجله آنلاین نت‌استارت بخوانید

نت‌استارت